Kdaj psihoterapija pomaga
Psihoterapija lahko pomaga pri različnih težavah in razlogi za psihoterapijo so lahko zelo različni. Nekateri najpogostejši so:
- Občutki strahu, tesnobe, napadi panike in izogibanje socialnim situacijam.
- Občutki brezvojnosti, pomanjkanja energije in veselja do življenja.
- Občutki preobremenjenost, stresa, napetosti in nezmožnosti sprostitve.
- Zavedanje ali sum na pretekle obremenjujoče ali travmatične izkušnje, ki so lahko bile enkratne ali ponavljajoče.
- Bolečine, težave z želodcem, prebavo, utrujenost ali druge zdravstvene težave, za katere zdravniki ne najdejo jasnega vzroka.
- Težave v medosebnih odnosih.
- Občutki manjvrednosti, nizka samopodoba in samospoštovanje.
- Želja po osebnem razvoju in krepitvi obstoječih veščin.
- Druge težave, ki posameznika ovirajo, da bi lahko učinkovito sobival z drugimi in bil uspešen.
Kako delam
Sem integrativna relacijska psihoterapevtka. To pomeni, da težave posameznika obravnavam celostno. Veliko pozornosti posvečam zlasti terapevtskemu odnosu in zavedanju doživljanja v danem trenutku. Z ustvarjanjem varnega in zaupnega terapevtskega odnosa skušam podpreti posameznika, da aktivira svoje lastne notranje moči zdravljena in razvoja. V svoje delo vključujem teorijo in pristope različnih psihoterapevtskih smeri kot so: psihoanalize, transakcijske analize, geštalt terapije, kognitivno vedenjske terapije, IFS, CFT. Vsaka od teh smeri namreč prinaša delno razumevanje posameznika ali problematike in vsaka od njih je obogatena, ko je smiselno povezana z ostalimi.
Kadar je to smiselno, predlagam tudi uporabo drugih metod predelave travmatičnih izkušenj kot sta Brainspotting in EMDR. Opravljeno imam dodatno izobraževanje iz obeh metod in sicer na 2. stopnji. Dodatno sem pridobila tudi specializirana znanja iz globinske psihoterapije travme (Aleceia Method).
Pri delu spoštujem in zasledujem etični kodeks Slovenske krovne zveze za psihoterapijo (SKZP) in etični kodeks Društva psihologov Slovenije (DPS). Sem članica Slovenskega društva za integrativno psihoterapijo in transakcijo analizo (SINTA), SKZP in mednarodnega združenja za integrativno psihoterapijo International Integrative Psychotherapy Association (IIPA).
Pred vključitvijo v psihoterapevtsko obravnavo se dogovorimo za uvodno srečanje. To je namenjeno moji seznanitvi z vašimi težavami, vašemu spoznavanju mojega načina dela, ter dogovoru o ciljih in poteku terapije. Pred pričetkom terapije z vami podpišem tudi terapevtski dogovor v katerem se oba zaveževa k dogovorjenemu načinu dela.
Terapije potekajo enkrat tedensko, običajno isti dan v tednu ob isti uri. Individualna terapevtska ura traja 60 minut, v primeru intenzivnega globinskega dela pa 90 minut. V primerih, ko prisotnost na lokaciji ni mogoča, izvajam tudi psihoterapijo preko video klica. Terapijo izvajam tudi v angleškem jeziku.
Za dogovor o uvodnem srečanju, me pokličite na telefonsko številko 031 793 973 ali kontaktirajte preko elektronske pošte: petra.leposa@psihoterapija-lp.si .
Cenik
Uvodno srečanje: 60 eur
Individualna psihoterapevtska ura, 60 min: 70 eur
Individualna psihoterapevtska ura, 90 min: 95 eur
Poslujem samo negotovinsko.
Lokacija
Psihoterapijo izvajam v Ljubljani, na naslovu: Prešernova cesta 5, ter v Medvodah.